14.2 C
İstanbul
Pazar, Ekim 24, 2021

RTÜK Başkanı, Lisans Alan Spotify’a İlk Günden ‘Ayarı’ Verdi: Yasalarımıza Uymak Zorundalar

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Spotify’ın Türkiye’de aldığı 10 yıllık lisansı ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Verilen lisansla Spotify’ın Türkiye’deki kanunlara göre hareket edeceğini söyleyen Şahin, gerektiği durumlarda RTÜK’ün devreye girmekten çekinmeyeceğini söyledi.

Dün sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, dünyanın en popüler çevrimiçi müzik platformu Spotify‘ın Türkiye’den lisans aldığından bahsetmiştik. 10 yıl boyunca geçerli olacak bu lisans, Spotify’ın Türkiye’deki faaliyetlerini yasal sınırlar içerisinde rahatlıkla sürdürebilmesini sağlıyordu. Şimdiyse bu konuyla ilgili bir gelişme yaşandı. Konuyla ilgili birinci ağızdan Spotify’a adeta “ayar” verildi.

Spotify’ın aldığı lisans ile ilgili açıklamalar, tahmin edebileceği üzere RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin tarafından yapıldı. Sabah Gazetesi’ne verdiği bir röportaj kapsamında Spotify’a verilen lisans ile ilgili konuşan Şahin, Spotify’ın bundan sonra kanunlara göre hareket etmek zorunda olduğunu söyledi. 

“Spotify yasaya uygun hareket etmezse, gereğini yaparız”

Spotify

Ebubekir Şahin, Spotify’da yer alacak içeriklerin bundan sonra yasalara uygun olmak zorunda olduğunu belirtiyor. Platform yöneticilerinin bu konuda hassas olmaları durumunda sorun yaşanmayacağını ifade eden RTÜK başkanı, yayınların kanun dışı olması durumunda RTÜK olarak gerekenin yapılacağını söylüyor. Şahin’e göre lisans öncesinde vergi bile vermeyen Spotify, şimdi Türkiye’nin yazdığı kurallara göre oynayacak.

m.h.bhttps://teknoadam.net
вочlе начат!п дz!пд тцкцгем

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

21,915BeğenenlerBeğen
2,991TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -

Latest Articles